Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

May I Sail 2024 – Korfu – ZAPISY

Tym razem w ramach naszego majówkowego rejsu zapraszamy na podbój północnego Morza Jońskiego! Niby Grecja, a jednak trochę inaczej – tegoroczny rejs to przede wszystkich możliwość odkrycia nowych wód, bo mimo, że w Grecji żeglowaliśmy już nie raz, to Korfu, okoliczne wyspy i północno-zachodnie wybrzeże odwiedzimy po raz pierwszy. A uwierzcie, że warto – ten region wyróżnia się niezwykłą zielenią lokalnej roślinności oraz pięknymi zatoczkami pełnymi turkusowej wody. Nie zabraknie także wyśmienitej greckiej kuchni, ciekawych zabytków oraz najlepszej ekipy AKŻ. Zapraszamy na wspólną przygodę i eksplorację tego niezwykłego regionu!

27.04 – 04.05.2024 r.

Termin pozwoli w pełni wykorzystać dodatkowe dni wolne (1 i 3 maja). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nieco przedłużyć swój pobyt na miejscu i zostać jeszcze chwilę po rejsie – na pewno nie będziecie się nudzić!

Trasa

Jak zwykle to gdzie uda nam się popłynąć zależy od łaski Neptuna, jednak jest z czego wybierać! Obszar ten jest szczególnie atrakcyjny dla miłośników przyrody i malowniczych zatoczek.
Już na samej wyspie Korfu znajduje się wiele pięknych miejsc do odwiedzenia (zabytkowe stare miasto, Paleokastritsa, Kassiopi, Sidari czy słynna plaża Porto Timoni). Z pewnością pożeglujemy jednak dalej odwiedzając niezwykłe wysepki Paxos i Antipaxos, a może nawet dopłyniemy w okolice hisotrycznej Lefkady i Prewezy? Na naszej trasie znajduje się też kilka ciekawych punktów kontynentalnej Grecji – piękna Parga wraz zabytkową wenecką cytadelą czy kameralna Syvota wraz okolicznymi wysepkami.
Postaramy się przy tym zachować dobry balas między ambicjami żeglarskimi i chęcią odpoczynku, a ostateczna trasa zależeć będzie od warunków pogodowych i preferencji uczestników.

Jachty

Rejs zaplanowaliśmy na dużych i komfortowych (48+ stóp) jachtach. W celu zapewnienia maksymalnej wygody planowane jest zapewnienie miejsca w dwuosobowej kabinie dla każdego uczestnika rejsu.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

*zwyczajowo w składce nie partycypuje kapitan

Dojazd

Organizowany przez uczestników we własnym zakresie. Lotnisko na wyspie Korfu znajduje się zaledwie 10 km od mariny, co pozwala na sprawne dotarcie do portu.
Na Korfu bezpośrednio dolecieć można z Krakowa, Warszawy, Wrocławia oraz Gdańska liniami Ryanair. Dostępne jest też wiele połączeń przesiadkowych. Ceny lotów dość mocno się wahają, ale bezpośrednie loty z Krakowa w obie strony można kupić już za ok. 800 zł.

Zapisy

Zapisy na rejs prowadzimy za pomocą formularza rejestracyjnego. Po wypełnieniu formularza otrzymasz maila zwrotnego z informacją odnoście płatności oraz rezerwacji miejsca. Liczba miejsc ograniczona.