Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Navigare Necesse Est 2020 – Morze Bałtyckie & Morze Północne

Navigare 2020 – Złap wiatr w żagle!

Kochani, jak wygląda sytuacja, każdy wie, dlatego nie możemy Wam obiecać, że w te wakacje wypłyniemy jak co roku na wielką żeglarską przygodę zwaną Navigare Necesse Est. ALE …wierzymy, że tak będzie. Jesteśmy dobrej myśli i nie przestajemy snuć żeglarskich planów 🙂

Jako Klub Żeglarski z 10 letnim doświadczeniem w organizacji rejsów, pozostający w przyjaznych relacjach z właścicielami jachtów, na których pływa (s/y Brego <3), posiadający w swoich szeregach dziesiątki kapitanów i setki miłośników żeglarstwa pozwalamy sobie zaproponować Wam kilka scenariuszy na nadchodzące wakacje, z pełną gwarancją zwrotu kosztów, w przypadku gdy sytuacja epidemiologiczna nie pozwoli nam oddać cum i wyruszyć w morze. Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas kwestią priorytetową!

Wstępne plany na te wakacje mieliśmy z goła inne, na szczęście nasz sztab organizacyjny już niejednokrotnie zdał egzamin w sytuacjach kryzysowych i zmianach “na ostatnią chwile”. Nie prawda?

Jak dobrze, że nie musimy za wszelką cenę wsiadać w samolot i przemieszczać się do odległych krajów, by żeglować. Jak dobrze mieć pod nosem Morze Bałtyckie i Północne, które za każdym razem dostarczają nowych wrażeń, widoków i ludzi. Możliwości jest tyle ile Waszych pomysłów. Bo przecież chodzi o to, żeby złapać wiatr w żagle 🙂

Czas na szczegóły

Przygotowaliśmy dla Was trzy alternatywne trasy rejsu. W praktyce oznacza to, że rezerwujesz wakacje w konkretnym terminie, a o konkretnej trasie rejsu dowiesz się na około miesiąc przed rozpoczęciem rejsu. Szczegółowe zestawienie etapów oraz ich możliwych wersji znajdziecie w tabeli poniżej. Zerknijcie również na interaktywną mapę, na której przedstawiliśmy planowane trasy rejsu. W tabeli znajdują się proponowane porty wymian, z przyczyn od nas niezależnych wymiany mogą odbyć się w portach sąsiednich. Przebieg trasy będzie uzależniony od warunków meteorologicznych oraz sanitarno-epidemiologicznych w danym kraju. Zastrzegamy możliwość zmiany trasy rejsu po analizie panujących warunków.

ETAPTERMINLICZBA DNIWERSJA A – PORTWERSJA B – PORTWERSJA C – PORT
ODDOPOCZĄTKOWYKOŃCOWYPOCZĄTKOWYKOŃCOWYPOCZĄTKOWYKOŃCOWY
I27 CZE4 LIP7SZCZECINGDAŃSKSZCZECINKOŁOBRZEGSZCZECINŚWINOUJŚCIE
II4 LIP11 LIP7GDAŃSKKOŁOBRZEGKOŁOBRZEGGDYNIAŚWINOUJŚCIEKOŁOBRZEG
III11 LIP18 LIP7KOŁOBRZEGKARLSKRONEGDYNIAYSTADKOŁOBRZEGGDAŃSK
IV18 LIP25 LIP7KARLSKRONEKOPENHAGAYSTADŚWINOUJŚCIEGDAŃSKKOŁOBRZEG
V25 LIP1 SIE7KOPENHAGACUXHAVENŚWINOUJŚCIECUXHAVENKOŁOBRZEGCUXHAVEN
VI1 SIE8 SIE7CUXHAVENAMSTERDAMCUXHAVENAMSTERDAMCUXHAVENAMSTERDAM
VII.18 SIE15 SIE7AMSTERDAMESBJERGAMSTERDAMESBJERGAMSTERDAMESBJERG
VII.215 SIE22 SIE7ESBJERGBERGENESBJERGKOPENHAGAESBJERGKOPENHAGA
VIII22 SIE29 SIE7BERGENSTAVANGERKOPENHAGAUSTKAKOPENHAGAUSTKA
IX29 SIE5 WRZ7STAVANGERSTAVANGERUSTKASZCZECINUSTKASZCZECIN
X*5 WRZ12 WRZ7STAVANGERSZCZECINSZCZECINSZCZECINSZCZECINSZCZECIN

* etap X odbędzie się w ramach rejsu 'Dożynki Bałtyckie’, trasa może ulec zmianie. Cena etapu wynosi 890 PLN.

Poglądowa mapa rejsu

Zerknijcie na interaktywną mapę, na której przedstawiliśmy wszystkie alternatywne trasy rejsu.

Transport oraz koszty

Opłata kojowa zawiera

 • miejsce na jachcie w danym terminie,
 • podstawowe szkolenie żeglarskie,
 • opiekę kapitana,
 • niewątpliwą przygodę, dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Dodatkowo w ramach składki załogowej

 • opłaty portowe oraz paliwo,
 • wyżywienie kambuzowe.
 • zorganizowany transport wspólny

Opłata kojowa za tygodniowy pobyt na łódce wynosi 990 zł na osobę (*cena dla członków AKŻ AGH, dla pozostałych + 100 zł). Całkowity koszt rejsu uzależniony jest od kosztów transportu, ilości odwiedzonych portów oraz preferencji żywieniowych załogi.

W tym roku nastawiamy się na wspólne dotarcie do portów wynajętymi busami lub alternatywnymi środkami transportu zapewniającymi największe bezpieczeństwo. Koszt transportu w zależności od lokalizacji szacowany jest na ok. od 100 zł (porty bałtyckie) do 600 zł (najdalej oddalone porty wymiany załóg). O szczegółach transportu będziemy informować w późniejszym terminie.

Rezerwacja miejsca

 • ETAP I – REJESTRACJA poprzez formularz dostępny poniżej.
 • ETAP II – REZERWACJA MIEJSCA – wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, w pełni zwrotna w przypadku odwołania rejsu z przyczyn sanitarno-epidemiologicznych,
 • ETAP III – WPŁATA II RATY – na dwa tygodnie przed rozpoczęciem danego etapu.

W momencie ogłoszenia wersji trasy (czyli na około miesiąc przed rozpoczęciem rejsu), po uzgodnieniu z kapitanem istnieje możliwość jednorazowej zmiany etapu na inny, w miarę dostępności miejsc.

Informacje o jednostce

S/Y Brego

W tym roku płyniemy na znanym i lubianym s\y Brego. Jest to stalowy kecz typu bruceo, wyposażony do żeglugi pełnomorskiej i oceanicznej. Podstawowe dane techniczne jachtu znajdziecie poniżej.

 • Długość całkowita jachtu: 13,44 m
 • Szerokość całkowita: 3,91 m
 • Zanurzenie: 1,85 m
 • Materiał kadłuba: stal
 • Typ ożaglowania: kecz
 • Silnik: Volvo Penta 55E
 • Ilość miejsc: 10/11

Formularz rejestracyjny

Zapisy prowadzone będą za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego, którego wypełnienie jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu. Po wypełnieniu formularz otrzymasz maila zwrotnego z informacjami dotyczącymi rezerwacji miejsca.

ZAPISY ZAKOŃCZONO

Skip to content