Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Sun Sail Experience 2021 – Seszele

AKŻ AGH rusza na podbój półkuli południowej!

Chcemy jak najszybciej zapomnieć o roku 2020 i szybko przypomnieć sobie emocje po ostatnim gorącym karaibskim rejsie Sun Sail Experience, więc czas wracać do planowania kolejnej edycji – tym razem AKŻ AGH po raz pierwszy przekroczy równik, udając się na cudowny i rajski archipelag położony na Oceanie Indyjskim, 1000 km na północny – wschód od Madagaskaru. Tak, będziemy żeglować po Seszelach!

Dlaczego Seszele?

Wybraliśmy właśnie ten kierunek, żeby sprawdzić, jak faktycznie działa siła Coriolisa po drugiej stronie globu. A tak na poważnie – kogo nie skusiłyby takie niebiańskie widoki, błękitna woda, piaszczyste plaży, rafy i słońce, a to wszystko doświadczane z pokładu katamaranu? Właśnie!

Bezludne wyspy, żółwie i rafy, czyli czego można się spodziewać?

Seszele stanowią grupę 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim, z czego zaledwie 33 wyspy są zamieszkane. Archipelag leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego z odmianą monsunową, przy czym na przełomie września i października, kiedy planujemy nasz rejs, występuje pora sucha. Jest to również okres, w którym wieje południowo – wschodni pasat, co, o ile Neptun pozwoli, umożliwi nam żeglugę w wiele seszelskich zakamarków, bynajmniej nie tylko na silniku 😉

# Dodać nasze zdjęcia + Relację

Kierunek Seszele

Wyruszymy z największej wyspy archipelagu, czyli Mahé, a w planach mamy odwiedzenie m.in. lasu tropikalnego w Dolinie de Mai oraz licznych piaszczystych plaż i punktów widokowych (z racji tego, że Seszele są wyspami pochodzenia wulkanicznego, znajdują się tam również wzniesienia, z których można podziwiać panoramę sąsiednich wysepek i Oceanu Indyjskiego) na wyspie Praslin, morskiego parku narodowego i farmy żółwi olbrzymich na wyspie Curieuse, plaż na wyspie La Digue czy morskiego parku narodowego Sainte Anne. Październik to również najlepszy okres na obserwowanie rekinów wielorybich (spokojnie, nie są jachto- ani ludojadami). Na Seszelach znajdują się również liczne rafy koralowe oraz 30-metrowe palmy coco-de-mer (jest to jedyne miejsce na świecie), z którego owoce mogą ważyć nawet 30 kg!

Żeglarski raj

Seszele, z racji tego, że są państwem wyspiarskim, w którym tylko część z nich jest zamieszkana, najlepiej zwiedza się właśnie z pokładu jachtu, którym można dopłynąć niemal wszędzie. Są one również rajem dla nurków – pod wodą, poza rafami, można podziwiać manaty, delfiny, płaszczki i inne zwierzątka.
Na pewno będzie ciepło – średnia temperatura we wrześniu i październiku wynosi ok. 29 o C, a w nocy spada do 20-21 o C.

# Dodać nasze zdjęcia + Relację

Sun Sail Experience - Edition: Seychelles

Szczegóły

Wyjazd jest rejsem 9 – dniowym o charakterze koleżeńskim, który planowany jest w terminie 18 – 27 września 2021 r. Planujemy żeglugę 10 – 12-osobowymi katamaranami. Koszt kojowego wynosi 3100 PLN/osobę. Całkowity koszt rejsu uzależniony jest od kosztów transportu, ilości odwiedzonych portów oraz preferencji żywieniowych załogi.

Opłata kojowa zawiera

 • miejsce na jachcie (gwarancja miejsca w dwuosobowej kabinie z łazienką +200 PLN/os*),
 • transit log,
 • dostęp do pontonu wraz z silnikiem zaburtowym,
 • koszty sprzątania jachtu po rejsie,
 • podstawowe szkolenie żeglarskie,
 • opiekę kapitana,
 • dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Dodatkowo w formie zrzutki załogowej

 • opłaty portowe oraz paliwo,
 • wyżywienie,
 • ew. opłaty lokalne (np. wstęp do parków narodowych).

* Wybór opcji „gwarancja miejsca w dwuosobowej kajucie z łazienką” oznacza, że po wpłacie załogant będzie miał pewność miejsca w kajucie i gwarancję tego, że nie będzie musiał spać w mesie lub w kajucie z dwoma innymi osobami. Oczywiście brak wyboru takiej opcji nie oznacza, że na pewno będzie konieczność spania w mesie, ale nie gwarantuje też miejsca w 2-osobowej kajucie

Loty

Dojazd uczestników odbywa się we własnym zakresie. Ze wstępnego rozeznania wynika, że loty w tym terminie na trasie Warszawa – Mahé – Warszaw kosztują obecnie około 3000 złotych.

Propozycje lotów
 • Kraków – Mahe – Kraków
 • Warszawa – Mahe – Warszawa
 • Berlin – Mahe – Berlin
 • Wiedeń – Mahe – Wiedeń

Zapisy oraz rezerwacja miejsca

Zapisy prowadzone będą za poniższego pomocą formularza rejestracyjnego, którego wypełnienie jest obowiązkowe, dla każdego zainteresowanego wyjazdem.

ZAPISY ZAKOŃCZONO

Skip to content