Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

AGH Winter Sail Expedition 2022 – Chorwacja

Długo kazaliśmy Wam czekać, ale wreszcie możemy ogłosić wszystkie szczegóły. Po zeszłorocznej przerwie wywołanej względami epidemiologicznymi Winter Sail Expedition 2022 powraca i obiera kurs na Chorwację. Czasu do wyjazdu niewiele, więc niewątpliwie będzie to najszybciej zorganizowany WSEx w historii.

Zima i mróz zagościła za oknami, raz na czas przez krakowski smog przebija się słońce, tłoki na stokach, sesja za pasem, politycy wrzeszczą w TV… ogólnie kiepsko to wszystko brzmi…, ale na szczęście mamy na to receptę!

Zrób sobie zasłużony odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody!

Ostatnio w ramach zimowego wyjazdu byliśmy w Chorwacji w 2016 roku, już czas na powrót w te piękne rejony. Adriatyk jest piękny – to zapewniamy z czystym sumieniem! Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że Dalmacja jest świetną destynacją na tę porę roku. Przyjemna temperatura, mało turystów i dużo miejsca w marinach, czyli tak jak lubimy najbardziej. 🙂

Nie obiecamy Ci 30 stopni w cieniu ani leżenia w bikini na plaży, ale możemy zagwarantować wspaniałą przygodę, epickie towarzystwo, świeże powietrze, jedne z najpiękniejszych widoków w Europie, rarytasy lokalnej kuchni, a przede wszystkim odpoczynek od codzienności – sesji, pracy, obowiązków, czy zwykłej rutyny. Do tego gwarantujemy nietuzinkowy staż żeglarski, podstawowe szkolenie oraz towarzystwo doświadczonych żeglarzy.

Potencjalna trasa rejsu

Kiedy jedziemy?

WSEx nieprzypadkowo pokrywa się z feriami zimowymi na AGH, które w tym roku wypadają w terminie: 19-26.02.2022. Wyjazd autokaru z Krakowa planowany jest w piątek (18.02) w godzinach wieczornych, a powrót o świcie w niedziele (27.02). (Ciekawostka – UJ ma wtedy sesje poprawkową ;))

Dlaczego akurat Chorwacja?

W tym trudnym czasie Chorwacja wydaję się najrozsądniejszym wyborem ze względu na bliskość dojazdu, stabilność restrykcji i dostępność jachtów. Tym bardziej, że Chorwacja respektuje Unijny Certyfikat COVID – który będzie konieczny do zabrania ze sobą na ten wyjazd.

Przeżyj nowe doświadczenia

Żeglowanie w formule Winter Sail Expedition daje niesamowitą różnorodność spędzenia wolnego czasu. W związku z pływaniem w dużej flocie zawsze w portach jest wesoło, przejazd autobusem przeradza się w warsztaty szantowe oraz wstępną integrację, a pływanie w kilkuosobowej załodze daje każdemu poczucie własnego miejsca, umożliwia znalezienia nowych przyjaciół i rozwinięcie umiejętności żeglarskich.

Nasz wyprawa (z racji pory roku będziemy używać tego określenia) jest zaplanowana na około 200-250 mil morskich. Planowane są postoje na zmianę w dużym porcie i na kotwicy w cichej, klimatycznej zatoczce. W portach chętni będą mogli skorzystać z dóbr portowych oraz integrować się z innymi jachtami, a na kotwicy będzie czas relaksu, odpoczynku lub kameralnych spotkań co umożliwią nam pontony. Nie planujemy długich męczących przelotów, ale na pewno raz będziemy pływać nocą, aby każdy mógł doświadczyć co znaczy gwieździste niebo, cisza i szum wiatru i fal. Dla chętnych załóg planowane dobowe (24 – godzinne) wypłynięcie w otwarte morze. Dla każdego coś dobrego.

Czego oczekiwać?

Rejs rozpoczniemy w pięknym Trogirze, które to miasto greccy koloniści założyli już w III wieku p.n.e. Urzeka ono swoimi klimatycznymi wąskim uliczkami, kościołami i starówką. Podczas rejsu z pewnością obierzemy kurs na wyspę Hvar, gdzie w zależności od pogody przystaniemy w porcie Hvar lub w Starim Gradzie. Będziemy chcieli odwiedzić wyspę Vis, a przy odrobinie szczęścia i bezbłędnej flaucie podejmiemy próbę wpłynięcia do błękitnej groty na wyspie Bisevo. W zasięgu ręki będziemy mieli również wyspy Solta i Brac. Planujemy postój w Makarskiej – popularnej wakacyjnej destynacji polskich turystów. W niedalekiej odległości są jeszcze historyczne miejscowości takie jak Korcula – miejsce urodzin Marco Polo lub Primosten.

Jak zawsze dokładnej trasy rejsu nie możemy zaplanować. Jednak, ze spokojnym sumieniem, gwarantujemy, że nawet zbaczając z turystycznych szlaków znajdziemy lazurową wodę i plaże, odkryjemy nieznane nam zatoczki i urokliwe miasteczka gdzie zasmakujemy lokalnej kuchni i wakacyjnego odpoczynku.

Podsumujmy

Rejs jest nastawiony na przygodę: zarówno żeglarską jak i turystyczną z tym, że ostateczny kształt i forma, będą uzależnione od pogody. Charakter rejsu planowany jest na wzór naszych poprzednich zimowych rejsów. Jeżeli nie wiesz czym jest WSEx oraz jak wyglądały poprzednie edycje zajrzyj na stronę poświęconą AGH Winter Sail Expedition.

Szczegółowe informacje

Termin rejsu: 19-26.02.2022 (sobota – sobota),

Wyjazd z Krakowa: 18.02.2022 (piątek) – godziny wieczorne,

Powrót do Krakowa: 27.02.2022 (niedziela) – godziny poranne,

Składka na rejs: 2190 PLN*,

Zniżki

 • Członek AKŻ** – 100 PLN,
 • Przyjaciel AKŻ*** – 100 PLN,
 • Student AGH – 1 lub 2 rok studiów pierwszego stopnia – 100 PLN.

Maksymalna zniżka – 200 zł dla studenta/tki 1 lub 2 roku studiów pierwszego stopnia będących członkiem AKŻ.

* cena uzależniona od kursu Euro, w przypadku nagłej zmiany kursu, może być korekta ceny.
** Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowska.
*** Przyjaciel AKŻ – absolwent AKŻ lub osoba, która regularnie bierze udział w rejsach morskich AKŻ, lub aktualny student z innej uczelni.

Składka obejmuje

 • czarter (miejsce na jachcie w kajucie 2-3 osobowej lub w mesie),
 • opłaty portowe oraz paliwo (tzn. diesel do silnika),
 • wyżywienie kambuzowe (do przygotowania przez załogę na jachcie),
 • przejazd autokarem w obie strony (trasa AKŻ – Port – AKŻ),
 • koszulka wyjazdowa plus gadżet wyjazdowy,
 • szkolenie z zakresu żeglugi morskiej prowadzone przez naszych instruktorów/sterników,
 • spotkanie przedrejsowe (ok. 2 tygodnie przed rejsem),
 • spotkanie porejsowe (ok. miesiąc po rejsie),
 • komfortowe jachty,
 • niesamowite towarzystwo pozytywnie zakręconych zimowych żeglarzy,
 • oczywiście dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Cena zawiera praktycznie wszystko czego nam potrzeba poza wydatkami na własne zachcianki, pamiątki, napoje oraz atrakcje turystyczne. Planujemy na miejscu, wzorem poprzednich lat, zorganizować pożegnalną kolację z regionalnym jadłem dla wszystkich uczestników rejsu. Kolacja będzie opcjonalna – za dodatkową opłatą.

Podczas wynajmu jachtów konieczne jest wpłacenie kaucji (tak jak podczas wypożyczania auta) i w przypadku braku szkód jest ona zwracana. Na kaucję równo składa się cała załoga. Kaucje wynoszą 1500-2500 EUR. Będzie możliwość dokupienia ubezpieczenia kaucji – więcej info od kapitanów przed rejsem.

Zapisy

Zapisy prowadzone są za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie oraz warunki rezerwacji miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty pierwszej składki, która wyniesie 800 zł.

Jeżeli po kilku minutach nie otrzymasz maila zwrotnego prosimy w pierwszej kolejności o sprawdzenie zakładki SPAM. Jeżeli tam nie będzie wiadomości prosimy o kontakt. Maile wysyłane są z adresu wintersailexpedition@gmail.com.

Skip to content