Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

RYA Radar Course – Obsługa Radaru 2023

26.11.2023

Kurs obsługi radaru (RYA Radar Course) to podstawowe szkolenie obsługi radaru, przydatne dla wszystkich którzy chcieliby zrozumieć jak poprawnie interpretować te wszystkie punkty na radarowym ekranie i jak poradzić sobie z nawigacją w ograniczonej widoczności – np. we mgle. Szczególnie przydatny jest dla osób samodzielnie prowadzących rejsy morskie, lub posiadających własne jachty wyposażone w radar.

Standardowo szkolenie trwa jeden dzień, które ma na celu praktyczną naukę obsługi radarów jachtowych. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat – Radar Course RYA.

Podczas szkolenia korzystamy z profesjonalnych symulatorów radarowych i rozwiązujemy zadania praktyczne, dzięki którym poznasz tajniki nawigowania przy pomocy radaru. Dowiesz się, jak dzięki temu urządzeniu właściwie ocenić sytuację i podjąć bezpieczne decyzje.

Jak przydatne są te umiejętności ma świadomość każdy, kto na morzu zetknął się z mgłą, lub np. nawigował w nocy na wymagającym akwenie.

Szczegóły

  • Termin: 26.11.2023 od godziny 0900
  • Koszt: 450 zł (100zł zaliczki na konto, 350zł gotówką na miejscu)

Dodatkowy kurs SRC RYA

Dodatkowo przy kursie RYA Radar Course istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu na radiooperatora SRC RYA. W przypadku brania udziału w obu szkoleniach przewidziany jest rabat 50 zł. Więcej informacji o kursie TUTAJ.

Formularz rejestracyjny

Skip to content