Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

AGH Winter Sail Expedition 2024 – Grecja – ZAPISY

W tym roku zima wyjątkowo szybko zaśnieżyła horyzont, przed świętami na chwilę odpuściła, ale jedno jest pewne, do 21 marca kalendarzowa zima w Polsce trwa, skutecznie ograniczając nam naszą pasję. Tradycją stało się, że w lutym wypływamy w nietuzinkowy rejs.

Grecja skradła nasze serca w zeszłym roku, stąd powstała potrzeba, aby tam wrócić, aby dalej odkrywać wyspy, które pamiętają antycznych bogów, bohaterów i gdzie tworzyła się kolebka naszej cywilizacji. Rejs rozpoczniemy w Atenach, a później, jeśli bogowie lokalni nie przeszkodzą, wyruszymy na Cyklady, gdzie planujemy spędzić cały tydzień.

Zrób sobie zasłużony odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody!

Grecja była już celem Wintera w latach 2014, 2017, 2019 i 2023. Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że rejsy zimowe w tych rejonach dają nam niesamowitą możliwość odkrywania zatłoczonych miejsc poza szczytem sezonu, przez co nie trzeba walczyć o miejsce w najpiękniejszych kotwicowiskach i portach, więc bez stresu, czyli tak jak lubimy najbardziej. 🙂

Nie obiecamy Ci 30 stopni w cieniu ani leżenia w bikini na plaży, ale możemy zagwarantować wspaniałą przygodę, epickie towarzystwo, świeże powietrze, jedne z najpiękniejszych widoków w Europie, rarytasy lokalnej kuchni, a przede wszystkim odpoczynek od codzienności – sesji, pracy, obowiązków, czy zwykłej rutyny. Do tego gwarantujemy nietuzinkowy staż żeglarski, podstawowe szkolenie oraz towarzystwo doświadczonych żeglarzy.

Potencjalna trasa rejsu

Kiedy jedziemy?

WSEx nieprzypadkowo pokrywa się z feriami zimowymi na AGH, które w tym roku wypadają w terminie: 17-24.02.2024. Wyjazd autokaru z Krakowa planowany jest w piątek (16.02) w godzinach porannych, a powrót wieczorem w niedziele (25.02).

Przeżyj nowe doświadczenia

Żeglowanie w formule Winter Sail Expedition daje niesamowitą różnorodność spędzenia wolnego czasu. W związku z pływaniem w dużej flocie zawsze w portach jest wesoło, przejazd autobusem przeradza się w warsztaty szantowe oraz wstępną integrację, a pływanie w kilkuosobowej załodze daje każdemu poczucie własnego miejsca, umożliwia znalezienia nowych przyjaciół i rozwinięcie umiejętności żeglarskich.

Nasza wyprawa (z racji pory roku będziemy używać tego określenia) jest zaplanowana na około 200-250 mil morskich. Planowane są postoje na zmianę w porcie i na kotwicy w cichych, klimatycznych zatoczkach. W portach chętni będą mogli skorzystać z dóbr portowych oraz integrować się z innymi jachtami, a na kotwicy będzie czas relaksu, odpoczynku lub kameralnych spotkań, co umożliwią nam pontony. Nie planujemy długich męczących przelotów, choć raz będziemy pływać nocą, aby każdy mógł doświadczyć co znaczy gwieździste niebo, cisza i szum wiatru i fal. Dla chętnych załóg planowane dobowe (24 – godzinne) wypłynięcie w otwarte morze. Dla każdego coś dobrego.

Podsumujmy

Rejs jest nastawiony na przygodę: zarówno żeglarską, jak i turystyczną z tym, że ostateczny kształt i forma, będą uzależnione od pogody. Charakter rejsu planowany jest na wzór naszych poprzednich zimowych rejsów.

Szczegółowe informacje

 • Termin rejsu: 17 – 24.02.2024 (sobota – sobota), start Ateny
 • Wyjazd z Krakowa: 16.02.2024 (piątek) – godziny „bardzo” poranne,
 • Powrót do Krakowa: 25.02.2024 (niedziela) – godziny „późno” wieczorne,
 • Składka na rejs: ~2790 PLN* (2370 PLN + 100 EUR)

Zniżki

 • Członek AKŻ** – 100 PLN,
 • Przyjaciel AKŻ*** – 100 PLN,
 • Student 1 roku studiów pierwszego stopnia – 100 PLN.

Maksymalna zniżka – 200 zł dla studenta/tki 1 roku studiów pierwszego stopnia będących członkiem lub przyjacielem AKŻ.

* cena uzależniona od kursu Euro, w przypadku nagłej zmiany kursu może być korekta ceny.
** Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowską.
*** Przyjaciel AKŻ – absolwent AKŻ lub osoba, która regularnie bierze udział w rejsach morskich AKŻ, lub aktualny student z innej uczelni.

Składka obejmuje

 • czarter (miejsce na jachcie w kajucie 2-3 osobowej lub w mesie),
 • opłaty portowe oraz paliwo (tzn. diesel do silnika),
 • wyżywienie kambuzowe (do przygotowania przez załogę na jachcie),
 • przejazd autokarem w obie strony (trasa AKŻ – Port – AKŻ),
 • koszulka wyjazdowa plus gadżet wyjazdowy,
 • szkolenie z zakresu żeglugi morskiej prowadzone przez naszych instruktorów/sterników,
 • szkolenie dla chętnych na pełnienie funkcji oficerskich na jachcie (nie mylić ze stopniami oficerskimi marynarki wojennej;))
 • spotkanie przedrejsowe (11.02.24),
 • spotkanie porejsowe (23.03.24),
 • komfortowe jachty,
 • niesamowite towarzystwo pozytywnie zakręconych zimowych żeglarzy,
 • oczywiście dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Cena zawiera praktycznie, wszystko czego nam potrzeba poza wydatkami na własne zachcianki, pamiątki, napoje oraz atrakcje turystyczne. Planujemy na miejscu, wzorem poprzednich lat, zorganizować pożegnalną kolację z regionalnym jadłem dla wszystkich uczestników rejsu. Kolacja będzie opcjonalna – za dodatkową opłatą.

Podczas wynajmu jachtów konieczne jest wpłacenie kaucji (tak jak podczas wypożyczania auta) i w przypadku braku szkód jest ona zwracana. Na kaucję równo składa się cała załoga. Kaucje wynoszą 2000-3000 EUR. Będzie możliwość dokupienia ubezpieczenia kaucji – więcej info od kapitanów przed rejsem.

Jest możliwość dojazdu na miejsce we własnym zakresie (np. samolotem). W takim przypadku możesz Twój bagaż rejestrowany umieścić w autokarze, zamiast płacić dodatkowo liniom lotniczym, a my dowieziemy go do portu.Dla każdego, bez wyjątku, bierzemy pakiet jedzenia i zabieramy rzeczy organizacyjne. Stąd składka na rejs nie zmniejszy się w takim wypadku.

Zapisy

Zapisy prowadzone są za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie oraz warunki rezerwacji miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty pierwszej składki, która wyniesie 900 zł.

Jeżeli po kilku minutach nie otrzymasz maila zwrotnego prosimy w pierwszej kolejności o sprawdzenie zakładki SPAM. Jeżeli tam nie będzie wiadomości prosimy o kontakt. Maile wysyłane są z adresu wintersailexpedition@gmail.com.

Skip to content