Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

AKŻ MajSter Sailing 2023 – Jeziorak

Ahoj strudzony Studencie!
Początek wiosny to czas, kiedy zaczynamy odczuwać pierwsze jej oznaki: słońce świeci coraz mocniej, dni stają się dłuższe, a temperatura powietrza rośnie. Choć semestr trwa już w najlepsze, myślami jesteśmy już przy wodzie i marzymy o nadchodzącym sezonie żeglarskim. W końcu, to czas, w którym przygotowujemy się do nowych wyzwań i niezapomnianych przygód na wodach śródlądowych z AKŻ!

Czeka Cię zasłużony odpoczynek na Jezioraku!

Nie możemy obiecać Ci upalnej pogody ani lenistwa na plaży w bikini, ale gwarantujemy epicką wyprawę odzianą w wspaniałą przygodę i doborowe towarzystwo. Będziesz otoczony świeżym powietrzem, dziką przyrodą, przepięknymi widokami, niezwykłym nocnym niebem, rarytasami jachtowego kambuzu a przede wszystkim spokojem od codziennych obowiązków i rutyny.

„AKŻ MajSter Sailing, czyli tam i z powrotem”​

W tym roku na długi weekend majowy wybieramy się na Jeziorak – najdłuższe jezioro w Polsce. Rejs zaczynamy na samym południu akwenu, a w planach, o ile Neptun pozwoli, mamy dotarcie na samą jego północ. Po drodze rzucimy cumy w kilku portach, a także będziemy mieli okazję spędzić noc lub dwie na dzikich Jeziorakowych wyspach. Jeśli za młodu czytałeś powieści o przygodach Pana Samochodzika miejsca te z pewnością nie będą Ci obce.

Dzięki dużej liczbie jachtów we flocie, będą okazje do wielkich spotkań integracyjnych oraz wspólnego szantowania. Jeśli jednak będziesz szukał spokoju lub kameralnego towarzystwa, małe załogi pomogą Ci zawrzeć nowe przyjaźnie i znaleźć swój własny, ciepły kąt. Rejs będzie także doskonałą okazją do nabycia lub podszlifowania swoich umiejętności żeglarskich. Nasi sternicy zawsze chętnie przekazują swoją wiedzę, a ich czujne oko pozwoli na bezpieczne stawianie pierwszych kroków w żeglarstwie.

Podsumowując, czeka cię nie lada przygoda – żeglarska i turystyczna. Ostateczna forma rejsu będzie jednak zależeć od tego, jaką pogodą zostaniemy obdarowani, a jego charakter będzie podobny do poprzednich majówek.

Szczegółowe informacje

Termin

28.04 – 03.05.2023
(piątek – środa)

Miejsce

Akwen: Jeziorak
Port macierzysty: ZGJ, Iława, Sienkiewicza 32

Cena

600 PLN
Zniżka – Członek AKŻ*: -50PLN

Więcej informacji

Transport na miejsce we własnym zakresie. Polecamy bezpośredni dojazd pociągiem Kraków – Iława. Gdy tylko będą znane rozkłady jazdy PKP w maju, zorganizujemy dla chętnych grupowy bilet na pociąg. Więcej informacji wkrótce.

Podczas wynajmu jachtów konieczne jest wpłacenie kaucji, która w przypadku braku szkód jest zwracana, składa się na nią równo cała załoga. Kaucja wynosi 100 zł/os i będzie zbierana na konto razem z drugą ratą.

*Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowska.

Składka obejmuje

 • czarter (miejsce na jachcie),
 • opłaty portowe,
 • wyżywienie kambuzowe (do przygotowania przez załogę na jachcie),
 • koszulka wyjazdowa plus gadżet wyjazdowy,
 • szkolenie z zakresu żeglugi prowadzone przez naszych instruktorów/sterników,
  niesamowite
 • towarzystwo pozytywnie zakręconych żeglarzy,
 • oczywiście dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Zapisy

Zapisy na rejs rozpoczną się o godzinie 2030 w środę 29 marca na spotkaniu klubowym w naszej siedzibie (Reymonta 21a, Kraków). Na miejscu będziemy przyjmować wpłaty zaliczki w gotówce.

Zapisy on-line zaczną się w czwartek 30 marca o 2000 w formularzu poniżej.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty zaliczki, która wynosi 300 zł.

Etapy zapisu na rejs

 • I Etap – Rejestracja w formularzu
 • II Etap – Wpłata zaliczki 300PLN – rezerwacja miejsca (wpłata do trzech dni po zapisie lub w miarę wolnych miejsc)
 • III Etap – Wpłata II raty 400PLN (300PLN/rejs + 100PLN/kaucja zwrotna) do 12 kwietnia

Formularz rejestracyjny

Skip to content