Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Rejsy śródlądowe

Rejsy cykliczne

BEAN to propozycja skierowana do „świeżo upieczonych” studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na zakończenie Waszych najdłuższych wakacji. Słowo „bean” z łaciny oznacza nowo przyjętych studentów, w naszym przypadku wszystkich, którzy w październiku zaczynają studia na AGH. BEAN jest najstarszym obozem adaptacyjnym na AGH. Pierwszy raz odbył się we wrześniu 2009 roku na Mazurach, skupiając jedynie studentów Wydziału Energetyki i Paliw. Szybko jednak zyskał dobrą renomę i kolejne wyjazdy stały się ogólnowydziałowe, zbierając co roku ok. 100 żądnych żeglarskiej przygody beanów. Więcej o BEAN.

Wielkie podsumowanie wakacji w studenckim wydaniu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zapraszamy do spędzenia niezapomnianego tygodnia pełnego wrażeń na największym wakacyjnym rejsie mazurskim, który odbywa się tuż po wrześniowej sesji poprawkowej. W zależności od prognoz i chęci kierujemy się na północ lub południe szlaku, jednak niezależnie od destynacji gwarantujemy dobrą zabawę i wyśmienite towarzystwo. Nie zabraknie blasku ogniska i dźwięków gitary. Tych co jeszcze nie byli na Mazurach ostrzegamy, że łatwo można się w nich zakochać! Więcej o Wielkim Rejsie Mazurskim.

AKŻ MajSter Sailing (kiedyś Żeglarskie Połoniny), czyli tradycyjne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Od 2011 roku, w każdy długi weekend majowy ponad 50 studentów obiera kurs na żeglarską przygodę nad Solinę, Jeziorak i inne akweny. Majowe żagle w dzikim, bieszczadzkim klimacie, to jest właśnie AKŻ MajSter Sailing. W 2018 i w 2019 roku, po siedmiu edycjach rejsu w Bieszczadach, majówka odbyła się na Mazurach, bo czemu nie? Natomiast w 2021 roku popłynęliśmy na nowy akwen – Jeziorak! Chcesz rozpocząć śródlądowy sezon żeglarski w wyjątkowym stylu? W takim razie dołącz do AKŻ MajSter Sailing!

Skip to content