Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Żeglarskie Połoniny 2022 – Solina

Żeglarskie Połoniny 2022 – Zapisy

Ahoj strudzony Studencie!

W ubiegłym roku podczas Żeglarskich Połonin udało nam się podbić nowy akwen – Jeziorak. W tym roku powracamy na Zalew Soliński, w miejsce pierwszych majówek AKŻ, nazywanych dumnie „Żeglarskie Połoniny”!

Czuć pierwsze podrygi wiosny, słońce przebija się przez chmury, termometry za oknem wskazują coraz wyższe temperatury, dzień staje się nieco dłuższy. Choć kolejny semestr rozkręcił się już na dobre, to nasze myśli odpływają już w kierunku żeglarskich przygód. To znak, że przygotowania do śródlądowego sezonu żeglarskiego AKŻ czas zacząć!

ZRÓR SOBIE ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY!

Nie obiecamy Ci 30 stopni w cieniu ani leżenia w bikini na plaży, ale możemy zagwarantować wspaniałą przygodę, epickie towarzystwo, świeże powietrze, dziką przyrodę, jedne z najpiękniejszych widoków w Polsce, piękne gwiaździste niebo, rarytasy jachtowego kambuzu, a przede wszystkim odpoczynek od codzienności – sesji, pracy, obowiązków, czy zwykłej rutyny.

KIEDY I DOKĄD JEDZIEMY?

Celujemy w tegoroczną majówkę. Wyjazd autokaru z Krakowa planowany jest w piątek 29 kwietnia w godzinach popołudniowych, a powrót wieczorem we wtorek 3 maja. Nasz cel to Zalew Soliński, a portem macierzystym jest wyspa Energetyk – centrum żeglarsko – wypoczynkowe całego zalewu!!

PRZEŻYJ NOWE DOŚWIADCZENIA

Majówka AKŻ daje niesamowitą różnorodność spędzenia wolnego czasu. W związku z pływaniem w dużej flocie zawsze w portach jest wesoło, przejazd autobusem przeradza się w warsztaty szantowe oraz wstępną integrację, a pływanie w kilkuosobowej załodze daje każdemu poczucie własnego miejsca, umożliwia znalezienia nowych przyjaciół i rozwinięcie umiejętności żeglarskich. Znajdzie się też miejsce na spokojny chill na łonie natury.

W większości jachty będziemy cumować na dziko, czyli bezpośrednio do brzegu w cichej, klimatycznej zatoczce, z dala od uciech cywilizacji. To idealna okazja do obcowania z naturą oraz integracji we własnym gronie, z dala od towarzystwa innych ludzi. W portach chętni będą mogli skorzystać z dóbr portowych oraz integrować się z innymi jachtami.

PODSUMUJMY

Rejs jest nastawiony na przygodę: zarówno żeglarską jak i turystyczną z tym, że ostateczny kształt i forma, będą uzależnione od pogody. Charakter rejsu planowany jest na wzór naszych poprzednich majówek.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Termin rejsu: 29.04 – 3.05.2022 (piątek – wtorek),
Wyjazd z Krakowa: 29.04.2022 (piątek) – godz. 17:00,
Powrót do Krakowa: 3.05.2022 (wtorek) – godz. 20:00,

Cena rejsu wynosi:

 • Członek AKŻ* – 470 PLN,
 • Sympatyk AKŻ** – 470 PLN,
 • Pozostali – 490 PLN
   

Składka obejmuje:

 • czarter (miejsce na jachcie),
 • opłaty portowe,
 • wyżywienie kambuzowe (do przygotowania przez załogę na jachcie),
 • przejazd autokarem w obie strony (trasa AKŻ – Polańczyk  – AKŻ),
 • koszulka wyjazdowa plus gadżet wyjazdowy,
 • szkolenie z zakresu żeglugi prowadzone przez naszych instruktorów/sterników,
 • niesamowite towarzystwo pozytywnie zakręconych żeglarzy,
 • oczywiście dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Cena zawiera praktycznie wszystko czego nam potrzeba poza wydatkami na własne zachcianki, pamiątki, napoje oraz atrakcje turystyczne.

Podczas wynajmu jachtów konieczne jest wpłacenie kaucji (tak jak podczas wypożyczania auta) i w przypadku braku szkód jest ona zwracana. Na kaucję równo składa się cała załoga. Kaucja wynosi 100 zł.

* Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowska.

** Sympatyk AKŻ – absolwent AKŻ lub osoba, która regularnie bierze udział w rejsach morskich AKŻ, lub aktualny student z innej uczelni.

ZAPISY

Zapisy prowadzone są za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie oraz warunki rezerwacji miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty zaliczki, która wynosi 200 zł.

Etapy zapisu na rejs:

 • I Etap – Rejestracja
 • II Etap – Wpłata zaliczki 200zł – rezerwacja miejsca (wpłata do trzech dni po zapisie lub w miarę wolnych miejsc)
 • III Etap – Wpłata II raty do 5 kwietnia
Skip to content