Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Radiooperator SRC RYA 2023

25.11.2023

Kurs SRC (Short Range Certificate) to szkolenie przewidziane dla osób, które chcą nauczyć się praktycznej obsługi radia UKF z przystawką DSC oraz zasad i procedur obowiązujących w morskiej korespondencji.

Wiele krajów wymaga, aby na jachtach morskich przynajmniej jedna osoba posiadała uprawnienia do obsługi urządzeń radiowych. Jeżeli w przyszłości planujesz samodzielny czarter jachtu lub chcesz żeglować jako wykwalifikowany załogant, to szkolenie jest przewidziane właśnie dla Ciebie.

Szkolenie jest przeprowadzane w małych grupach 6-12 osób i trwa ok. 7 godzin. Standardowo szkolenie trwa jeden dzień i zakończone jest egzaminem w systemie RYA (brytyjskiej organizacji żeglarskiej). Na kursie będziesz ćwiczył umiejętności na profesjonalnych symulatorach (prawdziwe UKF-ki dostosowane do symulowania rzeczywistych warunków – umożliwiają np. próbne wysłanie wezwania o pomoc za pomocą DSC.

No i najważniejsze – czyli praktyka. Na naszym kursie zapoznasz się z popularnymi radiotelefonami morskimi firm ICOM i Raymarine. Dzięki stworzonym zestawom szkoleniowym, możemy zasymulować prawdziwą rozmowę lub nadać wywołanie DSC tak jak w rzeczywistości. Po naszym kursie telefon VHF nie będzie już dla Ciebie czymś nieznanym i nie będziesz bał się go używać. Świadectwo jest wydawane przez RYA, wysyłane bezpośrednio z Anglii i honorowane na całym świecie (również w Polsce).

Radiooperator SRC jest uprawniony do wykonywania obowiązków radiowych w obszarze morza A1 na statkach nie podlegających Konwencji SOLAS (Safety of Life at Sea), wyposażonym w urządzenia GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System).

Szczegóły

  • Termin: 25.11.2023 od godziny 0900
  • Koszt: 450 zł (100zł zaliczki na konto, 350zł gotówką na miejscu)

Cena obejmuje

  • szkolenie teoretyczne
  • szkolenie praktyczne obsługi radiotelefonu i ćwiczenie procedur
  • podręcznik SRC RYA nr G31 (od 2014 roku obligatoryjny dla każdego uczestnika)
  • pomoc w przygotowaniu do egzaminu (również formalności)

Cena nie obejmuje

  • opłaty egzaminacyjnej i wydania certyfikatu * – 70 GBP (funtów). Istnieje możliwość płatności w złotówkach wg kursu kantorowego.

*Prosimy o przyniesienie zdjęcia w wymiarach 3,5×4,5cm, które będzie wykorzystane na dokumencie.

Dodatkowy kurs RYA Radar Course

Dodatkowo przy kursie SRC RYA istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z obsługi radaru RYA Radar Course. W przypadku brania udziału w obu szkoleniach przewidziany jest rabat 50 zł. Więcej informacji o kursie TUTAJ.

Formularz rejestracyjny

Skip to content