Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

AGH Winter Sail Expedition

Cykl rejsów, który od 2012 roku kojarzy się z fantastyczną, żeglarską przygodą młodych ludzi, którzy świeżo po zmaganiach sesyjnych, w środku polskiej zimy pakują się w autokar i wyruszają setki mil w poszukiwaniu południowego słońca i (przede wszystkim) wiatru! Coś wspaniałego jest w tym, że chcemy robić coś, czego standardowi żeglarze nie robią – w środku zimy ruszyć w rejs i poczuć beztroskę wakacji. Oczywiście na morzu w zimie nie ma 30 stopni w cieniu, ale za to jest wiatr, który nieustannie pcha w nowe zakątki cieplejszych wód. Żeglowanie na południu Europy w środku kalendarzowej zimy? Dlaczego nie!
W ciągu 11 lat odwiedziliśmy Chorwację (2012, 2013, 2015, 2016, 2022), Grecję (2014, 2017, 2019), Hiszpanię (2018) oraz Czarnogórę (2020). W 2021 roku z powodu pandemii rejs się nie odbył. W roku roku 2023 płyniemy po raz kolejny do Grecji! Tym razem w zupełnie inne rejony, na których Winter jeszcze nie żeglował – Morze Jońskie. Do tej pory we wszystkich edycjach rejsu wzięło udział ponad 700 osób. Nie było Cię wśród nich? Nic się nie martw, tym razem mamy miejsce również dla Ciebie. Jeżeli jeszcze Cię nie przekonaliśmy, zerknij na podstawowe informacje o rejsie oraz wspomnienia z poprzednich edycji, a już w lutym widzimy się na morzu.

Kiedy?

Zawsze w przerwie międzysemestralnej na AGH, czyli w środku kalendarzowej zimy, udajemy się w poszukiwaniu południowego słońca.

Dla kogo?

Zapraszamy każdego, bez wyjątków.
Zarówno wilków morskich jak i osoby, które chcą postawić swoje pierwsze, żeglarskie kroki.

Dlaczego?

Bo nie sztuką jest żeglować latem po Chorwacji. Zrób coś nietuzinkowego, popłyń z nami w trakcie zimowych ferii i poczuj lato w środku zimy!

Nigdy nie żeglowałam/-em, czy mogę płynąć na Wintera?

Ależ owszem czemu nie, Tobie Winter też należy się. Nie masz doświadczenia żeglarskiego? Żaden problem, wszystkiego Cię nauczymy.  AGH Winter Sail Expedition to nazwa kojarząca się ze wspaniałą żeglarską przygodą młodych ludzi, którzy w środku zimy chcą zrobić coś nietuzinkowego, rzucić wszystko i żeglować na południu Europy. Każdy uczestnik rejsu weźmie udział w szkoleniu z bezpieczeństwa na wodzie oraz z podstaw manewrowania jachtem przeprowadzonym przez naszą kadrę kapitańską i oficerską. Każdy będzie miał nie tylko możliwość podpatrywania doświadczonych kolegów przy pracy na łodzi, ale również sam będzie w tych zadaniach uczestniczył.
Winter Sail Expedition jest rejsem, który skupiając się na pływaniu nie zapomina o turystyce. Jest to świetna propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem morskim. Żeglowanie daje możliwość dopłynięcia do miejsc nieosiągalnych drogą lądową – wyjątkowych, dlatego oprócz stawiania żagli i wypatrywaniu statków na horyzoncie zawsze znajdujemy czas na zwiedzanie pięknych miejsc i skosztowanie lokalnej kuchni.

Dlaczego warto?

 • AGH Winter Sail Expedition to najstarszy cykl rejsów morskich organizowanych przez AKŻ AGH, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością.
 • Poznaj niezwykłych ludzi i baw się z nimi jak z nikim innym.
 • Wsłuchaj się w śpiew szant oraz morskich opowieści przeplatanych szumem morskich fal.
 • Zrób coś nietuzinkowego w przerwie międzysemestralnej.
 • Zacumuj w niejednym porcie, w zapomnianej zatoce czy na bezludnej wyspie pod banderą AKŻ i AGH.
 • Poczuj lato w środku kalendarzowej zimy!

Co nas wyróżnia?

AGH Winter Sail Expedition to nie tylko tydzień na wodzie, to również wiele wydarzeń towarzyszących przed, w trakcie i po rejsie:
 • spotkanie przedrejsowe, podczas którego informujemy o najważniejszych informacjach dotyczących rejsu czyli: załogach, pogodzie, trasie, wyżywieniu, obowiązkach oficerów, owocach sezonowych, portach, zwiedzaniu, autokarze, ubezpieczeniu,
 • szkolenia teoretyczne, gdzie zostanie Wam przedstawione kompendium podstawowego żeglarstwa,
 • szkolenie dla chętnych na oficerów oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę żeglarską,
 • wspólne gotowanie przed rejsem i jednocześnie pierwsza integracja załogi,
 • wesoły autobus na trasie Kraków – port – Kraków,
 • praktyczne szkolenie z bezpieczeństwa morskiego,
 • wspaniały rejs po południowych wodach,
 • spotkanie porejsowe pełne wspomnień i opowieści z rejsu.

Nadal nie wiem czy Winter jest dla mnie...

Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami z poprzednich edycji Wintera. A jeśli dalej Cię nie przekonaliśmy to poniżej znajdziesz odnośniki do relacji z poprzednich rejsów, galerie zdjęć, filmy z rejsów oraz projekty koszulek z każdej edycji. Przekonaj się czym jest Winter Sail Expedition 😉

Winter w liczbach ukryty

Przebyte mile morskie

0

Godziny na wodzie

0

Liczba uczestników

0

Liczba łódek

0

Odwiedzone kraje

0

Średnia prędkość w węzłach

0
Skip to content