Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Znaczy AGH 2022 – STS Kapitan Borhardt

Ma być żeglarsko, znaczy PORZĄDNIE… Znaczy AGH

Historia kołem się toczy, dlatego AKŻ po niemal 9 (!) latach wraca na pokład żaglowca STS Kapitan Borchardt, na którym odbył się pierwszy klubowy rejs z cyklu „Znaczy AGH”. Wraca z ogromną radością, ponieważ żegluga na ponad 40 metrowym pokładzie, pod żaglami o powierzchni 600 m2 i w prawie 40-sto osobowej załodze stawia zupełnie inne wyzwania niż żeglarstwo na dobrze nam znanych slupach, a co za tym idzie, czyni te rejsy wyjątkowymi.

Zapraszamy na pokład STS Kapitan Borchardt, gdzie tworząc jedną, zwartą załogę ze znajomymi i nieznajomymi członkami klubu zaznasz prawdziwej żeglarskiej szkoły i niezapomnianej przygody. Zastanawiałeś się jak to jest operować dziesięcioma żaglami na raz lub przygotowywać posiłek na falach dla kilkudziesięciu osób? Czy gdzieś jeszcze glansuje się mosiądze i wybija szklanki w rytm dobrze nam znanych szant? Jak to jest w pojedynkę sterować 42 metrowym statkiem? Na każde z tych pytań i wielu więcej znajdziesz odpowiedź na rejsie „Znaczy AGH”.

STS Kapitan Borchardt to żaglowiec typu szkuner gaflowy. Kwateruje do 32 załogantów w trzy oraz czteroosobowych kabinach o podwyższonym standardzie, wyposażonych w klimatyzację oraz łazienkę. Rejs ma charakter szkoleniowo-stażowy i zależy nam by nie przesiedzieć go w portach, a pełna spiżarnia jedzenia, wygodne kajuty i dużo przestrzeni do wspólnego spędzania czasu przy grach i śpiewach sprawi, że nie będziemy tęsknić za lądem. O nudę też nie musicie się martwić, ponieważ każdy załogant będzie aktywnie uczestniczył w rejsie i wspólnie ze swoją wachtą (dużo większą niż „normalnie”) wypełniał zadania wskazane przez oficera. Wspólne wybieranie żagli ( „Wzięli brasy!”), smażenie naleśników dla załogi, dbanie o pokład jachtu, wykonywanie prac bosmańskich sprawi, że z pewnością wrócicie bogatsi o nowych przyjaciół i kilka nowych umiejętności.

Czas na szczegóły

Rejs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy, z Świnoujścia do Oslo przez cieśniny duńskie, to będzie prawdziwy rejs stażowy, bo do pokonania nie bagatelne 400 mil morskich przez Morze Bałtycki i Morze Północne, kończąc na 100 km Oslofjord i norweskiej stolicy. Planujemy, aby w tym jednym tygodniu spędzić na morzu ponad 100 godzin. Oczywiście jeśli Neptun wyrazi zgodę.

Drugi etap wyruszy z Oslo w kierunku Stavanger. Południowe wybrzeże Norwegii znane jest przede wszystkim z fiordów, których za żadne skarby, nie należy pominąć. Te wcinające się w głąb lądu rzeki otoczone pionowymi skałami sięgającymi dziesiątek metrów to wizytówka tej części świata, która zapiera dech w piersiach za każdym razem. W Norwegii każdy fiord i zatoka skrywa monumentalne skały, soczystą trawę, krystaliczne jezioro, a nawet jęzory lodowców i my na pewno ich poszukamy, ale nie martwcie się – na żeglugę też znajdziemy czas.

Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Szczegółowe zestawienie etapów znajdziesz w tabeli poniżej. Zerknij również na interaktywną mapę, na której przedstawiliśmy planowane trasy rejsu. Przebieg trasy będzie uzależniony od warunków meteorologicznych oraz sanitarno-epidemiologicznych w danym kraju. Zastrzegamy możliwość zmiany trasy rejsu po analizie panujących warunków.

ETAP

TERMIN OD

TERMIN DO

DNI REJSU

PORT ROZPOCZĘCIA

PORT ZAKOŃCZENIA

OPŁATA KOJOWA*

WOLNE MIEJSCA

I16 LIP23 LIP7ŚWINOUJŚCIESANDEFJORD2650 PLN
II23 LIP30 LIP7SANDEFJORDSTAVANGER2650 PLN

* cena dla członków** i sympatyków*** AKŻ AGH oraz DKŻ AGH, pozostali +100 PLN
** Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowska.
*** Przyjaciel AKŻ – absolwent AKŻ lub osoba, która regularnie bierze udział w rejsach morskich AKŻ, lub aktualny student z innej uczelni.

Poglądowa mapa rejsu

Zerknij na interaktywną mapę, na której przedstawiliśmy planowaną trasę rejsu.

Transport oraz koszty

Opłata kojowa zawiera:

  • zakwaterowanie na żaglowcu w kabinach 3, 4-osobowych,
  • : 3 posiłki dziennie, całodobowy dostęp do kawy i herbaty,
  • opłaty portowe,
  • koszty paliwa,
  • szkolenie żeglarskie,
  • opiekę kapitana oraz profesjonalną obsługę statku,
  • niewątpliwą przygodę, dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Dodatkowe koszty:

  • transport do portu początkowego,
  • transport z portu końcowego,
  • własne zachcianki portowe.

Uczestnicy są zobowiązani posiadać ważne ubezpieczenie KL i NNW oraz muszą potwierdzić brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w rejsie.

Relacja z poprzedniej edycji

Jeżeli nie jesteście jeszcze wystarczająco przekonani, zapraszamy do przeczytania relacji z rejsu ZNACZY AGH 2013. Relację znajdziecie tutaj.

Przed zapisami

Zanim wypełnisz formularz rejestracyjny prosimy o zapoznanie się z regulaminem obowiązującym na żaglowcu. Wysłanie formularza rejestracyjnego oznacza akceptację powyższego dokumentu.

Zapisy

Zapisy prowadzone są za pomocą poniższego formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie oraz warunki rezerwacji miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty pierwszej składki, która wyniesie 1000 zł.

Formularz rejestracyjny

Zapisy zostały zakończone.

Skip to content