Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

Navigare Necesse Est 2015 – Morze Śródziemne & Ocean Atlantycki

„Navigare Necesse Est, Vivere Non Est Necesse…” by AKŻ 2015

Ibiza > Alicante > Kartagina > Malaga > Gibraltar > Casablanca >Teneryfa

Oficjalnie ogłaszamy trzeci rejs morski z cyklu Navigare Necesse Est i jednocześnie pierwszy wieloetapowy i multijachtowy rejs koordynowany przez Akademicki Klub Żeglarski AGH!

Korzystajmy z ciepła tego roku, Navigare 2016 planujemy w bardzo zimne rejony Islandii.

W tym roku postanowiliśmy przeżyć przygodę w cieplejszych, a nawet bardziej orientalnych regionach. Po zeszłorocznej wieloetapowej wyprawie przez Morze Północne, czas na zupełnie nowe wyzwania w zupełnie odmiennej części świata, jednym słowem lecimy na południe.

Podczas tegorocznej edycji Navigare Necesse Est 2015 kierujemy się w rejony Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego gdzie średnia temperatura będzie wynosić 298,15 K, słońce świeci na żółto,a kompas zawsze wskazuje przygodę 😉 Jeszcze nie dałeś się przekonać? Posłuchaj szczegółów!

Startujemy z malowniczej wyspy Majorka, aby przez trzy tygodnie żeglować wzdłuż wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego, przepływać przez Cieśninę Gibraltarską, zahaczymy również o wybrzeże Maroka, by w końcu przebyć Ocean Atlantycki i dotrzeć do malowniczych Wysp Kanaryjskich. Po drodze mamy w planach zwiedzić m.in.: Ibizę, Alicante, Kartaginę, Malagę, Casablance, Gibraltar, a to wszystko po to, aby na końcu stanąć na wulkanicznych skałach Teneryfy.

Po wyprawach na chłodnych akwenach (bądź w zimie) czas na przygodę w zupełnie egzotycznym stylu, jeszcze w letnim klimacie. Rejs podzielony będzie na 3 etapy, podczas każdego z etapów załogi mają zagwarantowane wspaniałe widoki, piękną pogodę oraz wyższą temperaturę niż w Krakowie ;). Ilość łódek zależna jest od ilości chętnych, którymi uda się zapełnić łódki na wszystkie trzy etapy. Miniumum jednak płyniemy we dwa jachty. Planujemy pływać komfortowymi 43 stopowymi jachtami 8 osobowymi, szczegóły w późniejszym terminie.

Etapy rejsu

Rejs jest podzielony na etapy, z których każdy będzie charakteryzował się unikalną trasą.
Poniżej zestawienie terminów, Wymiany załóg planowane są w południe.

Etap

Port Rozpoczęcia

Port Zakończenia

Termin

Ilość dni rejsu

Ilość planowanych mil morskich

Dojazd

IMajorka

Malaga

24 X – 31 X

7

420

wlasny

II

Malaga

Cassablanca

31 X – 7 XI

7

270

własny

III

Cassablanca

Teneryfa

7 XI – 14 XI

7

580

własny

Etapy prowadzone są przez naszych doświadczonych sterników.

Transport oraz koszty

Wpłacamy tylko kojowe (za miejsce na jachcie). Jest ono niezależne w tym przypadku od terminu/trasy i wynosi 700zł/tydzień.

Dodatkowe koszty to:

  • składka: (wyżywienie, opłaty portowe i paliwo (na planowaną trasę))
  • transport do portów – chętnie poradzimy jak dotrzeć do portów

Możliwość zamówienia dodatkowo koszulki wyjazdowej – około miesiąc przed rozpoczęciem pierwszego etapu, koszt 30 zł/szt.

Kwota „Składki” jest uzależniona o preferencji żywieniowych załogi od ilości odwiedzanych portów oraz ilości spalonego paliwa, więc będzie różna dla każdego etapu, dlatego będzie rozliczana przez załogę „na burcie”. Trzeba zaplanować od 300 zł optymistycznie do ok 500 zł pesymistycznie. Uwaga: Kapitan nie ponosi kosztów w składce.

Do zobaczenia na pokładzie!

Wszelkie pytania można kierować na maila wsajdak@agh.edu.pl

Skip to content