Logo Akademicki klub żeglarski AGH

Akademicki Klub Żeglarski
AGH

AKŻ MajSter Sailing 2024 – Jeziorak – ZAPISY

Kliknij zdjęcie, aby przejść do Wydarzenia na Facebook-u

Ahoj strudzony Studencie!

Nowy semestr się właśnie rozpoczął, a wraz z nim dużymi krokami zbliża się długo wyczekiwana wiosna. Na zewnątrz już coraz cieplej, więc myślami odpływamy już ku żeglarskim przygodom. Aby zaspokoić wasze nieodparte chęci żeglowania, przygotowaliśmy dla was garść najważniejszych informacji o śródlądowym rejsie majówkowym MajSter Sailing z AKŻ!

Czeka Cię zasłużony odpoczynek na Jezioraku!

Nie możemy obiecać Ci upalnej pogody ani lenistwa na plaży w bikini, ale gwarantujemy epicką wyprawę odzianą w wspaniałą przygodę i doborowe towarzystwo. Będziesz otoczony świeżym powietrzem, dziką przyrodą, przepięknymi widokami, niezwykłym nocnym niebem, rarytasami jachtowego kambuzu a przede wszystkim spokojem od codziennych obowiązków i rutyny.

W tym roku na długi weekend majowy wybieramy się na Jeziorak – najdłuższe jezioro w Polsce. Rejs zaczynamy na samym południu akwenu, a w planach, o ile Neptun pozwoli, mamy dotarcie na samą jego północ. Po drodze rzucimy cumy w kilku portach, a także będziemy mieli okazję spędzić noc lub dwie na dzikich Jeziorakowych wyspach. Jeśli za młodu czytałeś powieści o przygodach Pana Samochodzika miejsca te z pewnością nie będą Ci obce.
Dzięki dużej liczbie jachtów we flocie, będą okazje do wielkich spotkań integracyjnych oraz wspólnego szantowania. Jeśli jednak będziesz szukał spokoju lub kameralnego towarzystwa, małe załogi pomogą Ci zawrzeć nowe przyjaźnie i znaleźć swój własny, ciepły kąt. Rejs będzie także doskonałą okazją do nabycia lub podszlifowania swoich umiejętności żeglarskich. Nasi sternicy zawsze chętnie przekazują swoją wiedzę, a ich czujne oko pozwoli na bezpieczne stawianie pierwszych kroków w żeglarstwie.

Podsumowując, czeka cię nie lada przygoda – żeglarska i turystyczna. Ostateczna forma rejsu będzie jednak zależeć od tego, jaką pogodą zostaniemy obdarowani, a jego charakter będzie podobny do poprzednich majówek.

Szczegółowe informacje

Termin

30.04 – 05.05.2024
(wtorek – niedziela)

Miejsce

Akwen: Jeziorak
Port macierzysty: ZGJ, Iława, Sienkiewicza 32

Cena

650 PLN
Zniżka – Członek AKŻ*: -50PLN

Więcej informacji

Transport na miejsce we własnym zakresie. Polecamy bezpośredni dojazd pociągiem Kraków – Iława.

Podczas wynajmu jachtów konieczne jest wpłacenie kaucji, która w przypadku braku szkód jest zwracana, składa się na nią równo cała załoga. Kaucja wynosi 100 zł/os i będzie zbierana na konto razem z drugą ratą.

*Członek AKŻ – student AGH, który nie utracił statusu studenta i wypełnił deklaracje członkowska.

Składka obejmuje

 • czarter (miejsce na jachcie),
 • opłaty portowe,
 • wyżywienie kambuzowe (do przygotowania przez załogę na jachcie),
 • koszulka wyjazdowa,
 • gadżet wyjazdowy,
 • szkolenie z zakresu żeglugi prowadzone przez naszych sterników,
 • niesamowite towarzystwo pozytywnie zakręconych żeglarzy,
 • oczywiście dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Cena nie zawiera

 • transportu do/z portu (zalecany środek transportu podamy później)

Zapisy

Zapisy on-line zaczną się w niedzielę 10 marca o 2000 w formularzu poniżej.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz więcej informacji o rejsie. Liczba miejsc jest ograniczona. O dostaniu się na rejs decyduje kolejność zapisów oraz wpłaty I raty, która wynosi 300 zł.

Etapy zapisu na rejs

 • I Etap – Rejestracja w formularzu
 • II Etap – Wpłata I raty w wysokości 300PLN – rezerwacja miejsca (wpłata do trzech dni po zapisie lub w miarę wolnych miejsc)
 • III Etap – Wpłata II raty 450PLN (350PLN/rejs + 100PLN/kaucja zwrotna)

Formularz rejestracyjny

Zapisy prowadzone będą za pomocą poniższego Formularza Rejestracyjnego, którego wypełnienie jest obowiązkowe dla każdego uczestnika rejsu.

(jeżeli masz problemy z wyświetlaniem formularza – skorzystaj z linku: Formularz Rejestracyjny)

Skip to content